HOME » Influencers

Kategori: Influencers

Isabella Löwengrips nya pojkvän

Stoppa Pressarna meddelar sina läsare om att Isabella Löwengrip har en pojkvän som tidningen kallar för “Privatjets-miljardär”. Han är en så länge en gift man men det blir nog ändring på det snart när frun får läsa om förhållandet i alla tidningar.

Vidare så skriver tidningen följande

Stoppa Pressarna har dock uppgifter som tyder på att Blondinbella fallit för en internationell affärsman och miljardär. Ett litet problem är dock att han är gift. Mannen är mycket framgångsrik och har en egen privatjet och det är inte helt orimligt att anta att det är detta flygplan som Blondinbella nyttjat på sistone.

Blondinbella har träffat sin nya utpekade kärlek, den så kallade “Privatjets-miljardären”, i samband med olika lyxresor. De har bland annat synts i New York.
– Såg Isabella Löwengrip när hon köpte glass på Van Leeuwen i New York under sin “hemliga helg” som hon inte ville dela med sig av i bloggen. Tillsammans med henne var miljardären NN och de pussades med varandra, vilket är extra spännande eftersom han är gift. Tror det är hans tillgång till privat jetplan hon har fått låna också de senaste resorna, berättar en uppgiftslämnare för Stoppa Pressarna.

Sant eller ej så är det nog här vi hittar förklaringen varför Isabella kan åka privatjet utan att  göra reklam för bolaget.

Tack för tipset Emma!

0

Läs om – läs rätt

Expressen har “granskat” Isabella Löwengrips siffror och får de inte att gå ihop. Tidningen tar även upp de anställdas löner från 2017 och antyder att Isabella betalar dålig lön. 2017  hade inte tjejerna som nämns i artikeln fulltidsuppdrag hos Isabella Löwengrip vilket påverkar inbetalda löner från Löwengrip. Skatteverket redovisar inte månadslöner utan Expressen har sannolikt tagit lönerna betalda av Löwengrip under 2017 och delat dem med 12.

0

Isabella Löwengrip hatar djur

Isabella Löwengrip har redan tidigare berättat att hon blev intervjuad av Dagens Nyheter tidigare i veckan. Tidningen följde henne under en hel dag. Reportern frågar Isabella Löwengrip om hon är rädd för något och hon ger svar som överraskande inkluderar att hon hatar djur!

Det finns väl någon rädsla att jag ska bli en kattkvinna i framtiden – fast utan katter för jag hatar djur. Men något i det här att man sitter hemma själv, en framtida ensamhet. Men sannolikhetsmässigt så är jag inte så nervös över det.

Och när de stunderna kommer kan jag tänka att jag kommer sitta i ett jättehus och vara jätteframgångsrik men inte ha så många att fira det med. Det svåra är kanske att någon gång kunna släppa in en människa på riktigt i livet. Jag har aldrig älskat någon man, jag vet inte hur det är. Så det finns absolut en emotionell rädsla, eftersom jag aldrig lyckats släppa in en person.

Jag vill någon gång i framtiden hitta någon att älska, och för mig är det viktigt att personen har samma prioriteringar och ambitioner. För mig är inte arbetet en 9:00–17:00, utan det är min livsstil som jag älskar. Därför är det så viktigt för mig att hitta någon som har samma livsstil. Just nu träffar jag en person som har just det, och jag hoppas och tror att det visar sig vara bra för mig. Men vi får se, tiden får utvisa vad som händer!

Bild: Alexander Mahmoud/DN

0

Bianca Ingrosso bekräftar förhållandet med Phillipe Cohen

Bianca Ingrosso och Phillipe Cohen träffas igen och kan ses som ett par berättar Bianca i det senaste poddavsnittet av Alice & Bianca.

Hon hävdar att de har träffats i tre fyra veckor nu och detta efter att Phillipe efter fyra månader messade  Bianca och berättade att han saknar henne och att han tyckte att det var jobbigt att de inte hälsade då de var ute. Bianca satt i en bil och hade sin körlektion då.

De träffades ett par dagar efter Phillipes SMS och han var extremt ångerfull och kärleksfull.

“Jag hann börja älska mig själv och älska mitt liv” säger Bianca. “Jag ville inte att min lyckliga bubbla skulle förstöras av andra” berättar hon om orsaken till varför hon inte har berättat tidigare att de träffas. “För vårt förhållandets skull var pausen det bästa som kunde hända oss.”

Det är ingen nyhet precis att de två ses igen då de har figurerat i flera instastories var för sig men taggat sina platser så att alla har förstått att de har varit på samma plats samtidigt.

Bianca verkar inte må så bra just nu då hon har fått en panikattack och även tappade minnet då hon var i Göteborg. Hon sprang halvnaken i hotellobbyn och grät och bråkade med Phillipe utan att komma ihåg det. Hon har även drabbats av magkatarr och hon har återigen fått problem med sin bulimi.

0

Bianca Ingrossos bolag skattar på Malta?

Expressen har läst årsredovisningen för Biancas bolag och kan rapportera att hon har intäkter på nästan 1,5 miljoner varje månad.

I årsredovisningen framgår även att Bianca Ingrosso inte längre äger bolaget direkt.”Efter räkenskapsårets slut har en ägarförändring skett och bolaget ägs nu av ett holdingbolag.”

I februari i år varumärkesskyddade Bianca Ingrosso sitt eget namn samt varumärket ”By Ingrosso” hos PRV. Hennes ombud vid registreringen var ett bolag med säte i Malta, ett land som är känt för att ha mycket gynnsamma skattevillkor.

Bianca Ingrosso AB har ökat omsättningen från 6,7 miljoner kronor förgående år till drygt 17,4 miljoner. Det innebär intäkter på nästan 1,5 miljoner kronor varje månad. Resultatet efter skatt blev drygt 8,5 miljoner.

Företagen som hon är delaktig i heter Bianca Ingrosso AB, Beauty Icons AB, Sammy Holding AB och Bibbz AB. Mamma Pernilla Wahlgren är suppleant i tre av bolagen men inte i Beauty Icons AB dvs företaget som marknadsför CAIA.

0

Hellre ananas på en pizza än i en parfymflaska

Isabella Löwengrip kommer att göra Pernilla Wahlgren rätt glad ändå. Som känt är så gillar ju Pernilla allt som har en bild på ananas eller ÄR en ananas. Som denna spanska ballong med solglasögon.

Bild: pernillawahlgren.se

Nu jobbar Isabella med att ta fram doftkombinationer just med ananas! Personligen så förknippar jag inte dofter med ananas precis utan det första som kommer upp i min tanke är pizza och Dole fruktsallad på burk.

Varenda doftnot i Löwengrip är det jag som väljer idag. Det är min passion. Min bästa doft jag har tagit fram är vår Sea Salt Spray. Ljuvlig. Den doftar tonårspojkvän, det är min bästa beskrivning av den.

Nu har jag snöat in mig på olika doftkombinationer av lyxig ananas så det kommer ni får känna på framöver… :- )

Löwengrip Styling & Texture – Sea Salt Spray 100ml

Saltvattenspray som ger ett vackert hårsvall med volym. Ger håret naturlig rörelse och fin textur. Extrakt från gojibär vårdar och tillför ny energi till håret. Skyddar håret mot värme, UV-strålning, borstning, tvätt samt färgning. Spraya i fuktigt hår före föning eller låt självtorka. Kan även användas i torrt hår som stylingprodukt.

Lustigt att Isabella tar upp just Sea Salt Sprayen. Zlatan marknadsför just nu sin Sea Salt Spray på Instagram. Vad tror vi? Doftar den också tonårspojkvän eller är det mera riv i den?

0

Ingen rök utan eld hos Isabella Löwengrip

Jag skrev tidigare om Isabella Löwengrips eventuella medverkan i Sommar i P1 och nu har Aftonbladet hört av sig till Sommar i P1s programchef och till Isabella Löwengrip angående Isabellas medverkan i programmet. Isabella Löwengrip publicerade tidigare en bild där det gick att se att hon höll på att skriva ett dokument märkt Sommar i P1 som jag skrev om HÄR.

Kommentarerna är bortplockade och vi nyfikna får vänta två månader för att få reda på alla namnen på årets sommarpratare.

Hon får fullt upp med att radera kommentarer på Instagram.

1+