Pernilla Wahlgren flyttrensar

Pernilla Wahlgren har som bekant sålt sitt gröna hus på Lidingö. Nu pågår ett febrilt arbete med att rensa bland alla saker som ligger slängda lite överallt i huset och i garaget.

Kvar stod länge oöppnade flyttlådor sedan förra flytten och genom åren har Pernilla fått hjälp av sina organiserade vänner. Men nu närmar sig flytten.

För att inte bara slänga bra saker på tippen eller sälja till underpris anordnades det en loppis i Lidingö Centrum för alla intresserade av Pernillas saker.

Pengarna från loppisen ska skänkas till organisationen Rädda barnen.

I december 2018 köpte Bianca Ingrosso en Louis Vuitton väska till Pernilla som födelsedagspresent. Bianca lovade att även pappa Emilio skulle få en likadan dyrgrip. Pernillas väska har slängts in i garaget som används till allt annat än för att ställa in bilen.

Bianca skriver in sin gamla story från december 2018 att hon egentligen inte bryr sig om materiella ting.

Leave a Reply

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *